32mm меко црево со добра цена

Краток опис:

PE LAYFLAT HOSE   Material: polyethylene resin. Performance: Non-toxic, odorless, acid corrosion,fluid resistance is small ,easy to install store and transport. Applied to : Irrigation water transportation pressure lower than 0.25MPA, tempreture no higher than 25C.   Standard Size: Diameter: 32mm 40mm 50mm 63mm 75mm 90mm 110mm Thickness: 0.5mm 0.6mm 0.7mm 1.0mm 1.3mm 1.6mm 1.8mm The wall thickness can be as customer required. Our Services 1. Free samples available; 2. OEM are avai...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10000m
 • Набавка Способност: 24,000,000m
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ЈП LAYFLAT ЦРЕВО

   

  Материјал: полиетилен смола.

  Перформанси: Не-токсични, без мирис, киселина корозија, отпорност на течности е мал, лесно да се инсталира чување и транспорт.

  Применуваат на: вода за наводнување превоз притисок понизок од 0.25MPa, tempreture не е повисока од 25C.

   

  Стандардна големина:

  дијаметар: 32mm 40мм 50мм 63mm 75mm 90мм 110mm
  дебелина: 0.5mm 0.6mm 0.7mm 1.0mm 1.3mm 1.6mm 1.8mm
  Дебелината на ѕидот може да биде како што се бара на клиентите.

  ЈП

  PE2

  нашите услуги

  1. Бесплатни примероци на располагање;

  2. OEM се достапни;

  3. бесплатни дизајн систем за наводнување се достапни.

  4. 24 часа онлајн со висока стапка на одговор;

  5. Добар по продажба на следење и услуги;

  6. Силен професионален дизајн тим;

  7. Мали цел е добредојдена.

  Бао zhuang1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !