50mm PE цевки

Краток опис:

ПЕ цевки компанија краток вовед Тијанџин Chunyuan Longrun микро наводнување Технички CO., LTD почна со работа во 1998 година, а основана компанијата во 2000 година, која е првата компанија која се занимава со производство на наводнување капка по капка систем за заштеда на вода во земјоделството. По about20 години развој, имаме три систем сега, системот капка по капка, спреј систем за наводнување и наводнување градини систем.На главни производи, вклучувајќи капе цевка, ПЕ цевки, ЈП црево, систем за филтрирање, резервоарот за ѓубриво, цевка ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10000m
 • Набавка Способност: 24,000,000m
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПЕ цевки

  Компанија краток вовед

  Тијанџин Chunyuan Longrun микро наводнување Технички CO., LTD почна со работа во 1998 година, а основана компанијата во 2000 година, која е првата компанија која се занимава со производство на наводнување капка по капка систем за заштеда на вода во земјоделството. По about20 години развој, имаме три систем сега, системот капка по капка, спреј систем за наводнување и наводнување градини систем.На главни производи, вклучувајќи капе цевка, ПЕ цевки, ЈП црево, систем за филтрирање, резервоарот за ѓубриво, цевководни фитинзи. Сите од нив имаат помине ISO 9001 сертификат.

  стандардна големина

  дијаметар: 16мм 20мм 25мм 32mm 40мм 50мм 63mm 75mm 90мм
  дебелина: 1.0mm 2.0mm 2.0mm 2.5mm 3.0mm 4.0mm 4.0mm 5.0mm 5.0mm
  Дебелината на ѕидот може да биде како што се бара на клиентите.

  ЈП PE2

  Материјал: ниска густина полиетилен смола.

  Перформанси: Не-токсични, без мирис, киселина корозија, отпорност на течности е мал, лесно да се инсталира.

   guan

  нашите услуги

  1. Бесплатни примероци на располагање;

  2. OEM се достапни;

  3. бесплатни дизајн систем за наводнување се достапни.

  4. 24 часа онлајн со висока стапка на одговор;

  5. Добар по продажба на следење и услуги;

  6. Силен професионален дизајн тим;

  7. Мали цел е добредојдена.

   Бао zhuang1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !