комбиниран тип филтер

Краток опис:

Ѓубрива и системот за филтрирање на ѓубрива и систем за филтрирање се дел од системот капка по капка, систем ѓубриво може да ви помогне да заштедите на трошоците на работна сила, бидејќи тоа може да работи заедно, кога наводнување. Филтер систем може да помогне да се направи водата јасни и не се џем, кога наводнување. Тијанџин Chunyuan Longrun микро-наводнување Технички CO., LTD почна со работа во 1998 година, а основана компанијата во 2000 година, која е првата компанија која се занимава со производство на наводнување капка по капка систем за заштеда на вода во земјоделството. Afte ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10000m
 • Набавка Способност: 24,000,000m
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ѓубриво и системот за филтрирање на

   

  Ѓубрива и систем за филтрирање се дел од системот капка по капка, систем ѓубриво може да ви помогне да заштедите на трошоците на работна сила, бидејќи тоа може да работи заедно, кога наводнување. Филтер систем може да помогне да се направи водата јасни и не се џем, кога наводнување.

  Тијанџин Chunyuan Longrun микро-наводнување Технички CO., LTD започна со работа во 1998 година, и воспоставени

  на компанијата во 2000 година, која е првата компанија која се занимава со производство на систем за наводнување капка по капка

  заштеда на вода во земјоделството. По about20 години развој, имаме три систем сега, системот капка по капка, спреј систем за наводнување и наводнување градини систем.На главни производи, вклучувајќи капе цевка, ПЕ цевки, ЈП црево, систем за филтрирање, резервоарот за ѓубриво, цевководни фитинзи. Сите од нив имаат помине ISO 9001 сертификат.

  Пред купување на производи што треба да знаете на следниве прашања, ние ќе дизајн на системот за наводнување капка по капка во зависност од вашите информации.

   shifei

  1. Должината и ширината на земјата?

  2. Што фабрика ти расте?

  3. Растојанието на ред?

  4. извор на вода, од добро или река или другите?

  Најчесто поставувани прашања

  1.Why користат системот капка по капка?

    Одговор: Наводнување капка по капка систем е систем кој може да те направи заштеда на вода / труд / ѓубриво.

   2. Што вид на производи треба да се избере за мојата земја?

    Одговор: Тоа е, според тоа колку вашата земја е и она што не сакате да ги планираат, ако не го знаат тоа, па добро, 

  само ме прашуваат без двоумете се, јас ќе ви даде предлог во согласност со вашите информации.

   3.Does овој систем чини многу?

     Одговор: Тоа е зависи од дизајнот, ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде дизајн кој чини помалку, но ефикасен.

   4. Секој сертификат?

     Одговор: стандард: GB / Т 17187-2009. ISO9001

   5.How за вашата услуга по продажбата?

   20years искуства елиминира вашиот грижи нашата и на квалитетот и инсталација.

  Бао zhuang1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !