наводнување капка по капка цевки со круг капка по капка

Краток опис:

DRIP IRRIGATION PIPE Main technical date of drip irrigation pipe  Diameter: 16mm Thickness:  0.8mm 1.0mm 1.2mm Flow rate: 1.38L/H 2.0L/H 2.7L/H 3.0L/H 4.0L/H Dripper distance: 30cm 40cm 50cm as required Working pressure: 0.5-1.5 bar Roll length: 500m/roll Advantage: 1. Water-dripping volume is even and consistence. 2. Farm drip irrigation pipe is produced with the most advanced technology.  3. Farm pipes can protect the soil structure ,prevent soil harden,high output,in additi...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10000m
 • Набавка Способност: 24,000,000m
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Капка по капка ЦЕВКИ

  Главните технички денот на наводнување капка по капка цевка 

  дијаметар: 16мм
  дебелина:  0.8mm 1.0mm 1.2mm
  Проток: 1.38L / H 2.0 / H 2.7L / H 3.0L / H 4.0L / H
  Капка по капка на далечина: 30cm 40cm 50cm како што се бара
  Работен притисок: 0,5-1,5 бар
  Должина на ролната: 500 / ролна

  предност:

  1.  волумен на вода капе е дури и доследност.

  2.  Фарма наводнување капка по капка цевка е произведена со најнапредна технологија. 

  3.  Фарма цевки може да се заштити структурата на почвата, да се спречи зацврстуваат почвата, со голема моќност, во прилог има локален ефект исклучување сол

  4.  наводнување капка по капка може да се спаси со водните ресурси, трошоци за работна сила, трошоците ѓубриво во споредба со традиционалните опрема за наводнување.

  5.  Тоа е светлина, и лесно да се организира и да се соберат во оваа област.

  diguandai diguandai2

  diguandai zu4

    Наши услуги:

  1. Бесплатни примероци на располагање;

  2. OEM се достапни;

  3. бесплатни дизајн систем за наводнување се достапни.

  4. 24 часа онлајн со висока стапка на одговор;

  5. Добар по продажба на следење и услуги;

  6. Силен професионален дизајн тим;

  7. Мали цел е добредојдена.

  Бао zhuang1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !