систем за наводнување фарма

Краток опис:

Системот капка по капка за наводнување капка по капка е метод со користење на специфични цевки линија, и да се направи вода и ѓубриво капка во почвата во близина на коренот на растенијата. Предноста на овој метод е заштеда на вода, заштеда на труд, заштеда на вештачко ѓубриво, со што на почвата во добра состојба не го скрши. системот за наводнување капка по капка, нормално вклучуваат извори на вода, системот за филтрирање и ѓубриво, главната цевка линии, наводнување капка по капка лента и цевководни фитинзи. Ние треба да го знаат следново прашања ако сакате д-р ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10000m
 • Набавка Способност: 24,000,000m
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Системот капка по капка

   

  Наводнување капка по капка е метод со користење на специфични цевки линија, и да се направи вода и ѓубриво капка во почвата во близина на коренот на растенијата. Предноста на овој метод е заштеда на вода, заштеда на труд, заштеда на вештачко ѓубриво, со што на почвата во добра состојба не го скрши. системот за наводнување капка по капка, нормално вклучуваат извори на вода, системот за филтрирање и ѓубриво, главната цевка линии, наводнување капка по капка лента и цевководни фитинзи.

  Ние треба да го знаат следново прашања ако сакате системот капка по капка, ние ќе го дизајнираме според вашите информации.

    sys1

  1. Должината и ширината на земјата?

  2. Што фабрика ти расте?

  3. Растојанието на ред?

  4. извор на вода, од добро или река или другите?

  Најчесто поставувани прашања

  1.Why користат системот капка по капка?

   Одговор: Наводнување капка по капка систем е систем кој може да те направи заштеда на вода / труд / ѓубриво.

   2. Што вид на производи треба да се избере за мојата земја?

    Одговор: Тоа е, според тоа колку вашата земја е и она што не сакате да ги планираат, ако не го знаат тоа, па добро, 

  само ме прашуваат без двоумете се, јас ќе ви даде предлог во согласност со вашите информации.

   3.Does овој систем чини многу?

     Одговор: Тоа е зависи од дизајнот, ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде дизајн кој чини помалку, но ефикасен.

   4. Секој сертификат?

     Одговор: стандард: GB / Т 17187-2009. ISO9001

   5.How за вашата услуга по продажбата?

   20years искуства елиминира вашиот грижи нашата и на квалитетот и инсталација.

  diguandai zu4diguandai2

   нашите услуги

  1. Бесплатни примероци на располагање;

  2. OEM се достапни;

  3. бесплатни дизајн систем за наводнување се достапни.

  4. 24 часа онлајн со висока стапка на одговор;

  5. Добар по продажба на следење и услуги;

  6. Силен професионален дизајн тим;

  7. Мали цел е добредојдена.

  Бао zhuang1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !