Наводнување капка по капка лента дебелина 0.15mm

Краток опис:

Наводнување капка по капка ЛЕНТА внатрешен рамен емитер капе цевка, беше вметната во станот емитер во тенка цевка за да го направи тоа како што е интегриран лента. Емитер заедно со лента, лесна инсталација. Со филтер прозорецот, емитер има филтер ability.Adopt помине лавиринтот проток имаат способност за надомест притисок, проред емитер може да биде едно од барањата на клиентите. Карактеристики: (1) .Постои тип на прозорец филтер на капка по капка и капацитетот на анти-затнувањето е силна; (2) задржани .На проток е турбулентна и вода ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10000m
 • Набавка Способност: 24,000,000m
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Наводнување капка по капка ЛЕНТА

  внатрешен рамен емитер капе цевка, беше вметната во станот емитер во тенка цевка за да го направи тоа како што е интегриран лента. Емитер заедно со лента, лесна инсталација.

  Со филтер прозорецот, емитер има филтер ability.Adopt помине лавиринтот проток имаат способност за надомест притисок, проред емитер може да биде едно од барањата на клиентите.

  Карактеристики:
  (1).There is window type filter on the dripper and the anti-clogging capacity is strong;

  (2) задржани .На проток е турбулентна и проток на вода е стабилен;
  (3) .На вода вентил квадратен е голем кои се зајакне капацитетот на анти-затнувањето;
  (4) .На растојание може да биде избран во широк спектар;
  (5) .На капка по капка е инсталиран пред да биде извадена од фабриката која го спасува цената на трудот и намалување на инвестициите;
  (6) .На должина поплочување на земјата може да достигне повеќе од 80 милиони;

  (7) Анти-ерозија капацитет е силна. 

  ефект:

  Намалување на трошоците за производство.

  Намалување штета од од инсекти.

  Зголемување на продуктивноста.

  Добар квалитет 16мм наводнување капка по капка цевки е на повеќето едноставно наводнување капка по капка производи. Разумни структура дизајн, подобро да се спротивстави на џем способност, пониска цена. Тоа може да се користи на времето или повеќе, тоа е економија производи за заштеда на вода за наводнување.

  Главните технички денот на наводнување капка по капка лента 

  дијаметар: 16мм
  дебелина: 0.15mm 0.18mm 0.2mm 0.4mm 0.6mm 0.8mm
  Проток: 1.0L / H 1.38L / H 2.0 / H 2.7L / H 3.0L / H
  Капка по капка на далечина: 10cm 20cm 30cm 40cm 50cm како што се бара
  Работен притисок: 0,5-1,5 бар
  Должина на ролната: 500 / ролна 1000м / ролна 2000m / ролна Како што се бара

  предност:

  1.  волумен на вода капе е дури и доследност.

  2.  Фарма наводнување капка по капка цевка е произведена со најнапредна технологија. 

  3.  Фарма цевки може да се заштити структурата на почвата, да се спречи зацврстуваат почвата, со голема моќност, во прилог има локален ефект исклучување сол

  4.  наводнување капка по капка може да се спаси со водните ресурси, трошоци за работна сила, трошоците ѓубриво во споредба со традиционалните опрема за наводнување.

  5.  Тоа е светлина, и лесно да се организира и да се соберат во оваа област.

   diguandaidiguandai2diguandai zu4

  Нашата услуга: 

  1. Бесплатни примероци на располагање;

  2. OEM се достапни;

  3. бесплатни дизајн систем за наводнување се достапни.

  4. 24 часа онлајн со висока стапка на одговор;

  5. Добар по продажба на следење и услуги;

  6. Силен професионален дизајн тим;

  7. Мали цел е добредојдена.

  Бао zhuang1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !